IK

Jak plánovat? Zapomínání mi plánování velmi znesnadňuje.

Nikdy jsem moc neplánovala, spíš se vrhala na zvládání úkolů, které byly aktuální. Teď se snažím, ale zapomenu i to, co jsem si připravila, a vzpomenu si, až když na to narazím. Nepomáhá psaní, různá připomínání mě vztekají, protože si vždy jen uvědomím, jak jsem se odchýlila z časového plánu.
Abych se uklidnila začnu novou věc a staré nechám plavat, takže je to ještě horší, jen mě to neštve permanentně. Dávám si za úkol, že nejdřív zlepším zdravotní stav a tím i paměť, ale to je dost dlouhodobá záležitost. Máte nějaké nápady?
Doplňuji:
Amie – to je moc dobrý tip, co se nedostalo na seznam, není důležité! Takže se ostatním nemusím stresovat.
To mi bude fungovat.

Nejlepší odpověď
Drap

Zakoupit si diář a zapisovat si, postupně po splnění odškrtávat. Pokud ho několikrát za den projdeš a budeš pečlivá, celková organizovanost osobního času se výrazně zlepší.

Další odpovědi
Amie

Já osobně jsem plánování vzdala. Teda téměř. Vždy když si řeknu, že něco udělám (ať jsou to věci do školy, návštěva babi, procházka popřípadě jít do města), do toho něco vběhne – počasí, únava, nevolnost, rozhodnutí našich a jejich autorita, někdo nemá náhle čas nebo na to zapomenu. takže nyní se řídím heslem „buď teď, nebo nikdy“.
Mám podobný problém se zapomínáním – když se do toho nevrhnu hned a řeknu si „udělám to později“, tak to udělám, až když mě na to někdo upozorní.
Když však mám udělat určité úkoly, dělám si na papír poznámky a odškrtávám. Pokud se neobjeví vnější negativní činitel, téměř vždy to stihnu a nezapomenu na nic z toho. Hlavně z důvodu. že už chci mít celý seznam proškrtaný … :)
Doplňuji:
Chci říct, že si ty úkoly píšu na papír a proškrtávám ty, co jsem už udělala. Vždy začínám od těch, co mi trvají nejkratší dobu. Asi z důvodu, že je mám rychle udělená a budí to dojem na psychiku, že jsem toho už udělala hodně, přestože to nejtěžší mě stále čeká udělat.

led

Toľko som si plánovala dopredu a toľko menila plány až zrazu došiel dôchodkový vek a začala som si radšej tie plány zapisovať, nespoliehať na pamäť.

Ach, prepáčte,
neviete, kam som si napísala, že vám mám sem odpovedať?

anonym

IK, soustřeďte se na zlepšení zdravotního stavu. Berte nějaký preparát proti ztrátě paměti (je jich na trhu až dost a dobrý lékárník Vám poradí, co brát na rychlé nastartování a co je lepší brát průběžně).
Důležité termíny a jednání teď nechte na někom spolehlivém ve svém okolí a soustřeďte se na sebe. Hlavně nepanikařte a neděste se toho, že něco jste nestihla udělat. S přicházejícími léty to tak prostě je.

IK

Paní Očko, to co říkáte už dělám 5 let, co mě porazila Borelioza, panikařila jsem minimálně dokud mne přivolaná sanita nehodila do blázince, to jsem si vybavila film Přelet přes kukaččí hnízdo (bylo to skutečně tak, jen léčbu jsem mohla odmítnout) tam jsem pochopila že pokud mne nemá trefit šlak musím se chovat jako pravý blázen tedy neodporovat a nevyhrožovat žalobou.
Určitě bych jim to nedarovala kdyby mi nebylo tak blbě. Od soudu mi došlo k mému překvapení že hospitalizace byla oprávněná. Že jsem nerozuměla textu (neměla jsem brýle) chovala se bizarně (střídavě mi fungovala a nefungovala noha) a pak pár paragrafů ze kterých jsem pochopila že jsem jim vyhrožovala a ohrožovala je (vyhrožovala jsem žalobou, když mě srazili na zem nemohla jsem vstát..) tak jsem došla k závěru že tak velký blázen abych se dovolávala spravedlnosti za této situace tedy nejsem.
Zdravotní stav by mi léky jen zhoršily a tak jsem nebrala ani nic proti bolesti, jen vitamíny a přírodní prostředky, mám toho ještě plnou krabici a už tak se játra bouří a musím zvažovat co je nutné.
Cvičením paměti a logiky si udržuji mozek a je to zatím jediné bez vedlejších následků i co se týká mé peněženky.
Musím se přiznat, že jsem vám ani nedokázala za odpověď přiznat palec jak je mi z té představy špatně (přidat ještě něco do své krabice).