Avatar uživatele
zzzzz

Jak píšete?

Používáte klasické psací písmo, nebo něco podobného Comenia Script, nebo píšete úplně nějak jinak? (samozřejmě se neptám na písmo na PC)

Já psací písmo nepoužívám od páté třídy, jsem dyslektik a dysgrafik, v podstatě už dnes psací ani neumím.

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/288145-skoly-mohou-od-pristiho-roku-vyucovat-nove-pismo-comenia-script.html

Doplňuji:
Všem děkuji za odpovědi. Štamgaste, já jsem si podobně jako Mosoj také sama vyvinula Comenia Script.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: zzzzz

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? mosoj, iceT, Hykam, redy, briketka10, Illines, anonym, KlárkaT, marci1 před 4139 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

klasickým psacím, ze zvyku a taky proto, že je to nejrychlejší. Prej píšu furt jak prvňák ;{))>

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Odpoveď byla označena jako užitečná

Protože můj rukopis je hrozný , vyvinul jsem si postupně svoje písmo. Nyní s údivem zjišťuji že jsem vytvořil a naučil se psát Comeniem Scriptem.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit


Avatar uživatele
badisko

jak kdy,ale prevazne tiskacim…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Většinou nečitelně,kolikrát zapomenu sama,co jsem vlastně napsala,když se k tomu časem dostanu přečíst to nelze.Snažím se psát tak jak mě ve škole naučili.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Ani si to neuvědomuji píši moje tiskacopsací- srozumitelné pro ty ,co po mně čtou a těch je dost .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

asi, jako u této ukázky písma Comenia Script, není to
přesně ono s většími cukrbliky u písmenek j, y, l apod.
http://www.len­cova.eu/cs/gal_u­kazky_cs_2tri­da

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

Píšu tím, čím začnu. Docela to střídám. Můj bývalý učitel vůbec neuměl psát psacim a všude psal tiskacim, protože to jinak nebylo k přečtení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
KlárkaT

Psací písmo mně vydrželo asi tak do 5. třídy. Od šesté jsem začala psát takovým psavo-tiskacím, v sedmé jsem psala malým tiskacím a momentálně píšu psavo-tiskacím, které se ale víc podobá na tiskací. Jo navíc mám sklon doleva, zjistila jsem, že když jsem psala sklonem doprava, tak to byl spíš škrabopis a k tomu mně to dlouho trvalo, než jsem něco napsala. Ale jinak jsem pravák.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
štamgast

Já píši psacím. Je to rychlé, nenamáhavé, plynulé a nebolí mě ruka. Jak píšete vy, zzzzz? Tiskacím?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
redhead

Psacím i tiskacím. U tiskacího pouze velkými písmeny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ve škole ve většině případů učitelů musíme psací, ale doma a jiank píšu malým tiskacím :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
M.

Jsem schopná psát jedno písmeno – či slovo – v tiskacím a další v psacím. Kombinuji to. Občas to je něco mezi. Ale velké první písmeno je téměř vždy tiskací.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

psacím jsem psal leda v 1 třídě, zhruba od druhé třídy jsem psal tiskacím,ale velkým.Taky mě za to učitelka neměla moc ráda,málem jsem dostal sníženou známku z ČJ.
Ale kde je naspáno,že je povinnost psát psacím písmem??

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Illines

Pohlednice a dopisy pisi ,starym pismem-krasopis,ostatni psacim-klasika.Ja neumim psat tiskacim-proste mi to nejde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hykam

Už od 6 třídy píšu tiskacím. Psací jsem se opět učil s dětmi, když nastoupili do školy, hodně jsem v tý době hledal na netu 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
osamělývlk

Pořád psacím, je nejpohodlnější, nejrychlejší a podle mě i nejhezčí.Tiskacím jen, když chci, aby to bylo extra čitelné. Mě se třeba Comenia Script vůbec nelíbí a jsem ráda, že když jsem se učila psát, tak ještě nebyl.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek