Jak písemně oslovit manželský pár, kde příjmení muže je Babický?

Gecco, to mě také napadlo, ale původně jsem si říkal, že by to mohlo být: Babinští.

Nejlepší odpověď
annas

Jsou dvě možnosti:

U adjektivních příjmení jsou častější podoby:
manželé Novotných, stejně Babických atd.
.
Nejsou chybné ani tvary: manželé Babičtí, Novotní atd. .

Ověřit možno v odkazu – tvary v jednotlivých pádech
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=710

--
Ještě podle poznámky v diskusi doplňuji 4. pád – pro koho, co.

Pozvánka pro manžele Babické nebo manžele Babických.
--

Babičtí x Babinští – tvary od dvou různých příjmení.

Podívala jsem se do knihy Naše příjmení od D. Moldanové, jaký je původ těchto příjmení..

Příjmení Babický – původ podle místa bydliště – některé obce Babice
Jedny Babice znám, jsou na Šternbersku na Moravě.

Příjmení Babinský – původ také z místního jména, ale Babín, Babina, Babiny.

Další odpovědi
gecco

Manželé Babičtí…
Pokud tedy je manželka paní Babickou…
😉

BENYTA

Vážení Babiččtí – napsané to vypadá hrozně ale dle mých neochvějných:-)vědomostí je to správně:-)
Možná by šlo i Babičtí…sakra teď si nejsem jistá…
Nejdu vrátit diplom..žádný nemám..

marci1

Pozvánka pro manžele Babické. 🙂

anonym

Manželé od babyky.

BENYTA

Takže to měli být rodiče vaší Babi..?

anonym

Sakriš, blbě jsem se vyjádřil: Chtěl jsem napsat: pozvánka „pro“ manželé Babi…

BENYTA

Po doplnění jsem to konečně pochopila…hus­týý,tak se přikláním k verzi – Babinští!