PANÁD

Jak pěstovat za oknem muškáty, aby byly hezké?

Již třetí rok pěstuji na balkoně v truhlících převislé muškáty. Hnojím, dle návodu, zalévám denně, mají slunko, truhlíky samazalévací,každý rok nová sadba s novou originál hlínou pro muškáty – a výsledek? Vyrostou rostlinky snad menší, než jsem zasadila- prostě se na ně nedá dívat. V čem asi dělám chybu? Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Záleží jaké muškáty jste koupila,na pohled hezké,ale reprodukce žádná.
Sotva žijou,je třeba kupovat ty,aby byla života schopné.
Nakupujte kvalitní materiál.Nekupujte muškáty v supermarketech, v přenosných boxech,tam prodávají bezejmenné muškáty,ale kupujte v zahradnictví,mož­ná zde je ta chyba.V zahrad­nických centrech dostanete rostliny kvalitní, silné a označené jménem.

Další odpovědi
marci1

Pokud máte muškáty na severu, zalévejte méně. Ve vegetačním období je třeba dbát na to, aby byl substrát stále přiměřeně vlhký. Je třeba neustále otrhávat odumřelé květy, aby rostlina nasazovala další poupata. Abychom dosáhli co největšího zkošatění, mladé zakořeněné rostliny několikrát zaštípneme. Obzvláště ZAŠTIPOVÁNÍ je pro převislé muškáty velmi důležité. 🙂
To je krása, co?:
http://jpeg.cz/i­mages/2016/09/­17/vGTFX.jpg

SADLIK

Nebyl jsem u vás, ale tipoval bych. Jsou přelévané a nebo přehnojené. Kupuji někdy, když si je sám nenamnožím, v OBI a problémy jsem dosud neměl. Na vesnici jsou jedny z nejhezčích. Hnojím jednou za 14 dnů Kristalonem – 2 lžíce, kropáč a protože nejsem v místě dostanou vody v neděli plno až po přepad-samozavlažovák- a to jim vydrží za vedra tak do středy a pak již čekají na pátek. Asi jim to svědčí, jsou nádherné.

anonym

Márci ,muškáty by na severu toho slunka moc neměly.
Tázající nakupuje každý rok nové sazenice,tak že přezimování nepotřebuje.

marci1

Z vlastní zkušenosti vím, že muškáty lze pěstovat také na oknech, která jsou otočená na sever – netrpí zde slunečním úpalem. 🙂
http://zmagazin­.cz/jak-pestovat-muskaty/

anonym

Na oknech se nepěstují,pouze na parapetech.
Muškáty potřebují slunce,jinak neprospívají.