Weroniq

jak pečovat o bižuterii, aby déle vydržela?

mně naštěstí naušnice z nekvalitních kovů nevadí a mám jich už slušnou sbírku, ale chtěla bych vědět, jak o ně lépe pečovat, aby mi co nejdéle vydržely než zčernají/zezelenají nebo se jinak znehodnotí
na noc je samozřejmě sundavám, nesprchuji se s nimi a skladuji je všechny v krabičce, aby se na ně neprášilo

Nejlepší odpověď
Drap

Udržovat je hlavně v suchu, po čištění vždy vysušit.u kterých to jde, neuškodí opatrně namazat, třeba dětským olejíčkem. Olej na povrchu zabrání korozi kovů a celkově impregnuje.