cinda

Jak patinovat kov?

Nemá někdo nějaký recept jak patinovat kov? Já to dělám odrezovačem, ale nic moc, tak prosím o lepší recept, díky

Odpovědi
kenyrts

Možností patinování kovů je nepřeberné množství. Celkem jednoduchou a efektní metodou je natření kovu lněnou fermeží a následné vypálení(NE otevřeným ohněm !) – nad kamny nebo horkovzdušnou pistolí(tady je dobré, když tam nějaká ta rez zůstane) Lze také matovat sazemi a horkým olejem – vtírat hadrem dokud nepřestane na dotek špinit.