Liii

Jak oznámit špatnou zprávu a nerozplakat se?

Zjistila jsem, že jsem poměrně vážně nemocná a chystám se to oznámit mamince. Jenže kdykoli na to jenom pomyslím, tak se rozpláču. A je mi naprosto jasné, že bych se rozplakala i před ní. Jenomže tomu bych se ráda vyhnula, nechci jí to svým pláčem dělat ještě těžší. Neznáte nějaký trik, jak zařídit, abych se nerozplakala?

Odpovědi
anonym

Nejdřív se s tou zprávou musíš ´srovnat´ ty sama.
Triků, jak se ´zbavit´ emocí – resp. jejich nadměrného prožívání, je víc

  • vybrečením se
  • řevem – křič, řvi
  • fyzickou aktivitou (navíc se vyplavují endorfiny)

Zároveň nedoufej, že to pomůže jednorázově – musíš daný ´cvik´ opakovat, vždy, když emoce přestaneš zvládat.
No – a pokud ti tohle nepomůže, navštiv psychologa – některé metody vyžadují trening pod odborným vedením.
___
Neboj – zase bude líp…
😉

huxa

Nejdřív se s tím musíš sama nějak vyrovnat. Třeba návštěvou psychologa.