SINGO

jak označit na mapě místo?

Jak na mapě označit nějaké místo nějakou šipkou a potom odkaz někomu poslat aby se na místo podíval? Na google nebo na seznam mápách – je to jedno.

Díky za odpověď
Doplňuji:
hanulka11: Tak bych to udělal kdyby mě nikdo neporadil.

bolak: To mě taky napadlo ale nevím jestli, když ten odkaz zkupíruji ta šipka tam bude. Vím že jsem to jednou viděl jinak ale nevím jak to ten člověk dělal.

Nejlepší odpověď
bolak

Na mapy.cz klikneš na místo pravým tlačítkem, dáš „Co je zde?“ a „Poslat známému“.
Doplňuji:
Na google mapách klikneš pravým, dáš „Co je tady“, pak vlevo v nabádce zvolíš „další“ a „Odeslat“.

Další odpovědi
www

Ne většině map je přímo popis. Používá se k tomu příkaz souřadnice, označit ap., dále pak odeslat.

hanulka11

uložím si mapku s místem na plochu a v malování označím a pak odešlu
jistě to jde i jinak

bolak

Určitě jo, ale pro jistotu si to vyzkoušej u sebe, pošli ten odkaz sám sobě na e-mail a uvidíš.

bolak

Pak ještě můžeš zkopírovat GPS souřadnici a poslat mu email s mapou, ve který je ta souřadnice platná a napsat, aby ji vložil do tý vyhledávací lišty na mapách.

Nebo můžeš napsat adresu toho místa do googlu a on ti vyhodí rovnou odka na to místo plus zobrazí ho na mapě v náhledu jako výsledek vyhledávání.

SINGO

Nešlo to vyzkoušel jsem to. Já to nakonec udělal tak jak nechtěl a poslal jsem souřadnice ono to je celkem jedno. Ale díky.

kapka

Mě se to podle návodu Bolaka povedlo. Zkoušela jsem to jen na Google mapách. Akorát se musí vlevo v té nabídce ještě rozbalit „další“ a tam je teprve „odeslat“. Nebo se může levým kliknout přímo na tu šipku, taky se objeví „další“ a pak „odeslat“. Na mailu se mi to zobrazilo i se šipkou.