Jak ovzdusnit brzdovy system ABS?

pri vymene brzdovich trubek doslo k uniku brzdove kapaliny a k zavzdusneni brzdoveho systemu ABS

Odpovědi
de-vil

ABS je jen cidlo a to se nezavzdušní. Při odvzdušnění brzd se musí sundat kolo a na brzdovím třmenu je (většinou pod gumovou čepičkou) šroubek. Někdo další musí šlapat na brzdu (asi 5× šlápnout) a zůstat stát na pedálu, jako při prudkým brzdení. Šroubek se povolí a podle toho jak vypadá kapalina která vytekla ven vypadá, se to několikrát opakuje, dokud není kapalina čistá, nebo bez bublin. Takhle se musí udělat všechny kola (brzdy) a začíná se vzadu vpravo, pak zadní levá, přední pravá a přední levá, ale to se může lišit podle modelu auta. Snad to takhle stačí… 🙂