Avatar uživatele
kapka

Jak otevřít v prohlížeči Google Chrome přílohu mailu?

Mám na mysli mail na Seznamu. Je tam nabídka buď „otevřít“ nebo „uložit“. Dám „otevřít“, ale stejně mi to nabídne, abych vybrala, kam to chci uložit, musím to nejdříve uložit a pak teprve to můžu otevřít z té složky, kde je to uložené. Mezi „otevřít“ a „uložit“ tedy není žádný rozdíl. V Opeře a Firefoxu mi to vždy fungovalo, jak mělo. Nemám v Googlu jen něco špatně nastavené? Jak to přenastavit? Nechápu, když je to jinak dobrý prohlížeč, proč toto má tak špatně vyřešené?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, anonym před 4239 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bolak

Odpoveď byla označena jako užitečná

Vždycky se to musí někam uložit, jak v Opeře tak i ve Firefoxu je tam nějaký dočasný úložiště, do kterýho se takovýhle (dočasný) soubory ukládaj, akorát že to tam máš zřejmě nastavný tak, že se ti tam tyhle malý soubory hoděj automaticky a na nic se tě to neptá.

U těchhle dočasnejch složek si tam pak můžeš nastavit, aby se ti po každým vypnutím prohlížeče automaticky promazávaly a nebo ne, a můžeš si to pročistit sama pomocí nějakýho programu jako je CCleaner, Advanced SystemCare, Glary Utilites a podobně. Stejně tak se ti to může ukládat normálně do nějakejch dokumentů na céčku. Mně jednou takhle zničeho nic došlo místo na disku, pak jsem dal ve správci zažízení čistění disku a najednou sem měl o 25 GIGA víc :), stane se.

Mrkni se v Googlu Chromým v nastavení stahování a pohraj si tam s tím.
Doplňuji:
V Googlu Chrome se ti všechny stažený soubory ukládaj do adresáře > C:\Documents and Settings\„JMENO UCTU“\Dokumen­ty\Downloads
Ten si můžeš v Nastavení změnit a obsah adresáře můžeš kdykoli ručně vymazat, když budeš chtít.

Pokud ti jde o to aby se tě to u každýho souboru neptalo kam to chceš uložit, tak najeď na klíč (vpravo nahoře), dej Nastavení>Rozšířená nastavení, sekce „Stahování“ a odškrtni kolonku „Před stažením se vždy zeptat na místo uložení každého souboru“.

A pokud ti jde o to aby se ti po kliknutí na „Otevřít“ soubor automaticky otevřel, tak příště až se ti takovej soubor automaticky uloží, tak se ti ukáže i dole v liště prohlížeče. Potom už stačí kliknout místo přímo na soubor jen na tu šipku vedle něj a vybrat z nabídky „Vždy otevírat soubory tohoto typu“ .

  • .- — -. . -.-.

Upravil/a: bolak

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?kapka Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek