Nicor

Jak otevírat přílohové soubory přímo z internetu?

Po znovu instalaci systému Windovs mně nejdou otevírat soubory-textové + pps prezentace přímo z internetu tj. z pošty.Musím zdlouhavě nejprve soubor uložit a potom příslušným programem otevřít

Odpovědi
anonym

Přílohu můžete „Zobrazit“, „Otevřít“ nebo „Uložit“.
Zobrazení přílohy – odkaz „Zobrazit“ se nabízí pouze u některých příloh. Z velké části se tak děje u obrázků. Po kliknutí na odkaz „Zobrazit“ se otevře nové okno internetového prohlížeče a příloha se zobrazí v plné velikosti.

Otevření přílohy – pokud nelze přílohu „Zobrazit“, lze ji „Otevřít“. Rozdíl mezi těmito možnostmi je poměrně značný. Zatím co se zobrazení provádí přímo ze Seznamu pomocí Vašeho internetového prohlížeče, volba „Otevřít“ vyžaduje, aby ve vašem počítači byl nainstalován program, který umí přílohu otevřít.

Uložení přílohy – tato volba je dostupná u každé přílohy a slouží k uložení přílohy do vašeho počítače. Kliknutí na odkaz „Uložit“ vyvolá nové okénko, ve kterém si vyberete, kam přesně se má příloha na vašem počítači uložit.