Jak otevírat gify ve Windows Prohlížeči fotografií namísto aby se otevřela internetová stránka?

Mám Windows 7 když si uložím nějaký gif obrázek, animovaný či ne, másto aby se otevřel ve Windows prohlížečí fotogreafíí jako zbytek obrázků (jak tomu bývalo například už Win XP), otevře se mi gif v internetu (takhle C:\Users\xxx\Des­ktop\_cor_bli­mey__by_crula­.gif)
Jednou mi to zkoušel předělat kámoč, aby se gify ukazovali v prohlížeči, ale pak se ty animované gify neanimovali. Nejdě to nějak, aby se to v prohlížeči windows otevřelo i animované?

Odpovědi
Bedy

Mám pocit, že vestavěný Windows prohlížeč obrázků animované gify zobrazí neanimované.
Stáhni si a nainstaluj si program IrfanView – http://www.slu­necnice.cz/sw/ir­fanview
Doporučuju nainstalovta i češtinu a doplňky (pluginy). Najdeš též na SLunečnici.