Jak oslovovat v průběhu konverzace?

Dobrý den,
chci se zeptat, pokud se mně dotyčný představí na začátku jako např. Ing. Jan Novák, budu ho po celou dobu konverzace oslovovat pane inženýre Nováku. Pokud by se mně představil jako jen, Jan Novák, oslovuji ho pane Nováku, pokud generální ředitel Ing. Jan Novák, tak pane řediteli Nováku?

Děkuji za odpověď:)

Odpovědi
NikkiHeat

Jménem ani funkcí či dosaženým vzděláním neurazíš. Nevím jak je to oficiálně ale tak z pocitu tipuju, že pokud se mi někdo představí jako Ing.generální ředitel Jan Novák můžu mu říkat a) pane řediteli b) pane inženýre c) pane Nováku. To spojování jako např. pane inženýre řediteli apod. se mi nějak nezdá. V průběhu další konverzace používej a b c a určitě nic nezkazíš.

ivzez

Správně volíte pátý pád.

Oslovujte buď pane řediteli/pane inženýre
n e b o
pane Nováku (nekombinujte funkci/titul se jménem).

Řediteli/Inženýre Nováku by bylo nezdvořilé,
pane řediteli/pane inženýre Nováku strojené.
A v oslovení jenom pane řediteli
(nikoliv pane generální řediteli)!

V průběhu pohovoru nebute mít
k oslovení moc příležitostí,
ale i tak se snažte prostřídat.