shine

Jak oslovovat Ing. arch. ?

V písemné (e-mailové) komunikaci, v pracovní rovině. Děkuji

Nejlepší odpověď
Alesh

V podstatě máš několik možností:

  1. Vážený pane inženýre,
  2. Vážený pane architekte,
  3. Vážený pane Vomáčko,

Osobně bych to vybral podle toho, co bych s danou osobou řešil a jak moc bych ji znal. Pokud řešíš něco okolo staveb a on pracuje jako architekt, volil bych 2), pokud se to víc kloní k vědě, pak bych volil 1) a pokud sám titul nepoužíváš a komunikace je volnější, pak klidně bez titulu. Jinak dnes už se i běžně používá pouhé: Dobrý den, pane Vomáčko a nebo jen Dobrý den. Je to hodně o citu, co použít.

Další odpovědi
iceT

ale s tvrdým y

waser

pane inženíre paní inženírko

Orange

Jménem, tituly bych ignoroval.

pusinka50

Já bych titul taky vynechala, pokud se přímo nevztahuje k dotazu z jeho profese. Jinak, je obecné pravidlo, že se tituluje titulem, který získal jako první (na prvním místě u jména), v tomto případě bys ho tituloval pane inženýre.

redgoblin

Tento titul je jeden. Není složen ze dvou titulů! Je to inženýr architekt.

Sůwa

Architekt je svobodný titul, může ho v některých případech užívat i středoškolák. Přednost má titul Ing., který používá absolvent VŠ technického, nebo ekonomického směru. Takže paní inženýrko, pane inženýre…