Jak oslovit manželku muže, který se jmenuje Smrt?

Nejlepší odpověď
marci1

Paní Smrtová. 🙂

Další odpovědi
annas

Ženské příjmení Smrtová nepůsobí tak nepříjmeně jako mužský protějšek. příjmení. Ale řekla bych, že je to lepší než původní varianta Smrť -Smrťová – háček zanikl zrejmě nepozornost písaře. .

Jak uvádí D. Moldanová v knize Naše příjmení, nejčastější původ vzniku příjmení je od přeneseného významu pojmenování kostlivce Smrť = zosobnění. smrti.

Takže ten, kdo byl vyzáblý, suchý, samá kost, připomínal „Smrť“, později získal i toto příjmení.

Alesh

jo, koukám, že existuje pan Smrt či pan Smrta. Paní od obou jsou pak Smrtové. 🙂

Zdroj: http://www.prij­meni.cz/Smrtov%C­3%A1

Magix.cz

Ale „paní Smrtko“, což určitě každého hned napadne, by bylo fakt kouzelný :D

Karelcz

To bych raději nedělal. Oslovovat Smrt není zrovna dobré :D

anonym

Já myslel, že paní Smrtka! 🙂

anonym

Paní od Smrtky :-O