Jak ošetřit trávník na jaře?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Tady pár rad:
http://www.roz­novska-travni.cz/cz/m/za­sady-pri-zakladani-a-osetrovani-travniku/

Další odpovědi
atriplex

Obecně lze říct, že v této době, až to počasí dovolí, pohrabte zahradu KOVOVÝMI hráběmi, kterými odstraníte starou trávu a mech. Hrábě lehce pokypří půdu, k trávě se dostane vzduch a pak trávník pohnojte. Jako hnojivo doporučuji nějakou obvyklou trojkombinaci N,P,K (dusík, fosfor, draslík).

venkovan

Těch rad dostanete a najdete hodně. Ale z mého pohledu. pokud máte doma psa, nehnojil bych trávník granulemi. Mohou se přilepit na tlapky a potom až i do trávicího traktu psa. Lze použít tekuté hnojivo a nebo granule hnojiva zapravit do trávy prohrabáním. Existuje jeden přípravek i na trávníky o kterém se ale moc nemluví. Zkuste si najít ve vyhledávači Agrosil a popřemýšlejte.
Jestli máte velkou plochu, na vyhrabání je lepší si půjčit nějakou techniku a nebo pozahradě poschovávat penize, plné lahve s pivem a vyslat na bojovou hru domáci lenochy.