Wilderness

Jak ošetřit kousnutí zmije u malého dítěte?

Jak ošetřit kousnutí zmije u malého dítěte při nemožnosti i možnosti dopravení ho do hodiny k lékaři?

U dospělých zdravých lidí se radí při nemožnosti se dopravit k doktorovi ránu ošetřit jako normální zranění, možná jen mírně přiškrtit pro zpomalení (nikoliv zastavení) krevního oběhu a šíření jedu a v klidu podávat dostatek tekutin pro zředění.

Toto opatření by ovšem asi mělo platit i v případě máme-li možnost se následně dopravit do nemocnice…

Co ovšem u malých dětí 5–15let?
Je tam velké riziko a jde o minuty? Či by to také zdravý dětský organismus zvládl při nemožnosti se dostat k lékaři?

Děkuji za odpovědi..

(Jako doplňující otázka: nemožnost se dostat k lékařské péči a dítě s alergickou reakcí či slabým srdcem.)

Nejlepší odpověď
STUDENTKAEVA

https://www.go­ogle.cz/?gfe_rd=­cr&ei=wA-CU7-zEIOX_Aa_w4CQDw#q=k­ousnut%C3%AD+z­mij%C3%AD+u+d%C4%9Bt%C3%­AD
Jde o život volej 155!

Další odpovědi
badisko

Nikdo ti jednoznacne neodpovi …lidske telo je kazde jine a kazda situace je rozdilna …zvlaste u deti …navic zase tak casto se nestava ze by nekoho pokousla zmyje je velice placha …to uz bych vice lidi umre na postipani vos a vcel prave na alergickou reakci …

mosoj

U nás a v Epropě si pomoc zavoláš a v Africké divočině je dobré mít hadí protijed s sebou. Musíš se ale rozhodnout na jakého hada.

honza19hk

To že ho nemůžeš dovést ty nezmanená že to necháš bejt. U dítěte je vhodné to nepodceńovat,zvláš´t na jaře mají zmije velké zásoby jedu. Takže bych volal 155, pokud tam nelze dojet sanitou mají vrtulníky.

arygnoc

čo je to nemožnosť dopraviť k lekárovi?
volajte akúkoľvek záchranu (158. 150, 155, signál je skoro všade) – oznámte uštionutie zmijou a oni pošlú helikopotvoru.