Ella

Jak orientačně zjistit, jestli je pneumatika stále v pořádku nebo je nutné ji vyměnit?

Hloubka vzorku se dá zjistit speciální měrkou, ale kdybych to chtěla zjistit jen tak orientačně? Omlouvám se, nevím jak správně tu otázku zformulovat =) Díky za pomoc…

Odpovědi
mojitek

tu hloubku vzorku muzete zmerit cimkoliv,treba paratkem.Zimni pneu by melo mit minim.hloubku 4 mm.Krom jineho by pneu nemela byt popraskana nebo starsi 4 let.Ten vek kdy byla vyrobena zjistite tak,ze na bokuje v oválu čtyřčíslí.První dve cisla udavaji kolikaty tyden v roce to bylo vyrobeno a druhe dve cisla znamenaji rok vyroby. Takze např.cislo : 2508 znamena ,ze pneu byla vyrobena ve 25.tydnu roku 08(r.2008)

mosoj

Bohužel neznám euro mince( zatím jsem je nopotřeboval). Ale někde jsem četl, že okraj mince ( myslím 1 euro ) je přesně 4 mm. Takže stačí zastrčit do vzorku a je to vidět hned.
Nebo cokoliv co je silné 4 nebo 2 mm. Ono se dá i odhadem, pro desetinky mm se nic nestane.

cukrar

pneumatiky mají barevný proužek, a pak takové výčnělky mezi vzorkem
Jakmile se sjeda na tento výčnělek je jistota že je pod 1,6mm!!!
vzorek nesmí být menší jak 1,6mm!!!
(bacha na slovo zimní pneu)