Weroniq

jak opravit zip, který se rozjíždí?

mam takovou taštičku nebo pouzdro na zip a když ho zapnu, začne se z druhé strany od sebe rozjíždět
nepomohlo by to nějak z druhé strany sešít nebo něco?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud se rozjíždí uplně na konci, tak někdy stačí několika stehy zašít. Většinou také pomůže vyměnit jezdec za nový. Pokud nejsou poškozéné zoubky, tak to dost často pomůže. Vymění se tak, že se zip z horní strany uvolní /odpáře/ nasadí nový jezdec a zase zašije. Jinak vyměnit celý zip. Ve větších galanteriích se dá samostatný jezdec koupit.

Další odpovědi
Alesh

jj, na druhé straně sešít, ale tak aby to sešití bylo až přes sezipovaný zip, jestli mi rozumíš?

hanny 2

Moje sestra dělá opravy oděvů,tedy i zipů – stačí trochu "scvaknout jezdce ",aby se zoubky nerozjížděly – to tvrdí ona a taky to tak dělá a funguje to!Tak to,Weroniq,zkus a uvidíš!