Tw!st

Jak opravit vysokou odezvu při online hrách?

Dobrý den, poslení dobou mně všechny online hry konkrétně CSGO a LoL dělají to, že třeba hodinu v kuse asi na 5 sekund píše pokus o opětovné připojení a ping skočí z 40 na 9000 a pak zas dalších 5 sekund to klasicky stabilně drží na 40–45 ping a po 5 sekundách zase opětovné připojení a ping 8452. Dělá to převážně večer. Pomalým internetovým připojením to bude těžko, protože když nemám aktuálně tyhle potíže, tak ping se drží krásně stabilně na 40–45 m/s. To když už to teda zatížím ,že pustím např. video na Youtube a do toho ještě něco stahuju, tak se mi ping drží třeba na 200, ale to je uplně něco jinýho, než když se mi to pořád odpojuje. Zkoušel jsem speedtest, zrovna když mám tyhle potíže, a výsledek je skoro stejný, jako když je nemám. Problém se serverem hry bude těžko, když to dělá jenom mě a navíc ne na jedné hře.
EDIT: okej takže jsem zkusil dát tracert na 8.8.8.8 a pak na ip té hry teda pokud je to správná ip. https://ctrlv­.cz/U03F na levo je hra na pravo je 8.8.8.8

Nejlepší odpověď
jáára

Problém se sítí – routerem – pravděpodobně.
Měř ping na bránu a zároveň na ten server kde hraješ a zároveň třeba na DNS Googlu (8.8.8.8)
Problém se projeví.
Od stolu těžko radit

jáára

tracert ti je na hovno. otevři si tři okna a jeď tam ping na bránu, server, kde hraješ a DNS. (ping 8.8.8.8 -t)

  • t udělá, že ten ping pojede pořád. ctrl + pauza ukáže výsledek a pokračuje dál

jáára

jde o to, aby tahle kombinace běžela pořád a když dojde k výpadku, tak identifikuješ problém…
tj nejde nic ve stejném čase = problém s tvou sítí.
nebo: brána má odezvu, google taky, hra ne. = předpoklad DOS útoku na server – stává se poměrně často i na jiných hrách.
možnost třetí, že brána má odezvu a další ne, chyba ISP nebo routeru. to se musí ověřit.