Maata

Jak opravit tekoucí záchod?

Dobrý den, prosím o radu. Začal mi téct záchod u odpadní trubky. Ve zdi je stará trubka, do ní je nastrčená nová trubka. Zkoušela jsem víc nastrčit a nejde to . Vypadá to jako kdyby se trochu vody vracelo zpátky. Dá se to zalepit? Nebo dá se tam nalít něco, co by tu zábranu, která by tam případně byla, odstranilo?

Nejlepší odpověď
Rocker

Jestli se voda vrací,je nejspíš ucpaný odpad.Je třeba to prošťouchnout pérem na čištění trubek,nebo zavolat instalatéra.

Další odpovědi
Hlada

Bez ohledu na to, jestli je odpad dál ucpaný, spoje musí být těsné. Nepíšete, z jakého materiálu je odpad. Podle toho se liší těsnění. Plastové hrdlové trubky se těsní gumovými kroužky, zasunuté do sebe s teplem vytvořeným hrdlem se lepí lepidlem L20, litinové se těsní hliníkovou vatou, k míse se těsní speciálním gumovým kroužkem nebo trvale pružným tmelem. Pro nouzovou opravu se prodávají různé reparační pásky.