paul1

Jak opravit smalt ve vaničce sprchovacího koutu?

Máme oprýsknutý smalt na vaničce sprchovacího koutu ve velikosti cca
1 cm2. Koupil jsem lak na opravu smaltu v tubě. Problém je v tom, že
opravované místo po osmirkování a odmaštění má být suché, ale ono se po krátké době „orosí“.
Je to tím, že vanička je od spodu chladná (i v létě) a v koupelně je
trvale vlhký vzduch (i od WC). Tím se vytvoří rosný bod. Pokud toto místo osuším např. horkovzdušnou pistolí, tak se prohřeje a v návodě na použití je zakázané nanášet barvu na teplé povrchy. Po vychladnutí se povrch znovu orosí. Kdybych na tento povrch nanesl barvu, tak uzavřu vodu pod barvou a tím by korozí mohlo dojít až k prorezavění dna vaničky (je zhotovena z poměrně tenkého plechu). Kdo poradí jak správně
postupovat? Předem dík, Pavel

Nejlepší odpověď
gecco

K prorezavění plechu by asi nedošlo, ale jak by brzy odpadl…
😉
Vysuš oprýsknuté místo horkovzduškou, ale bez zahřívání – jen proudem vzduchu (nebo ji zahřej na cca 30°C – to laku vadit nebude) a pak hned zakápni lakem.

Další odpovědi
klob1

První možnost – Táta používal takový spray přímo na to a také to vydrželo mnoho let pak.
Druhá možnost -Normálně jako na autě, pěkně 5 vrstev práce. Pak není problém. A vydrží to.