Bronzový

Jak opravit prasklou mosaznou nádobu?

Mám pravděpodobně mosaznou nádobu spojenou ze dvou dílů (vrchní a spodní). Ve spoji se objevila prasklina (asi nějaké pnutí) široká 1 mm a dlouhá 1 cm. Do nádoby se lije voda, proto musí být oprava vodotěsná a nesmí do vody uvolňovat žádné další škodliviny.
Jaký konkrétní prostředek/postup opravy zvolit? Pro laika bez zvláštního vybavení (např. sváření) z věcí, co se dají běžně sehnat za rozumné peníze.

PS: Ono najít zručného zámečníka/klempíře není nic snadného. Už několikrát jsem hledal odborníky z podobných profesí a vždycky jsem byl s kvalitou velmi nespokojen. Pájku mám doma jen klasickou tu domácí na cín. Různých silikonů a tmelů doma taky mám, ale doufal jsem v něco ne univerzálního, ale fakt speciálního ... a v menším balení, aby mi to tu zas nezůstalo :-D

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Svaření (přesněji tvrdé pájení) by bylo nejlepší - a udělá to každý zručný strojní zámečník.
V domácích podmínkách použij PU tmel (silikon ne, je ´acetátový´, např. http://www.denbraven.cz/… ).
Pokud máš neacetátový tmel s dobrou přilnavostí na kov doma, klidně použij ten.
;-)

Další odpovědi:

Stříbrný

mosaz se velmi dobře letuje nízkotavitelnou Sn-Pb pájkou pokud ovšem nádoba není tlaková
musí to bejt klempířská elektro páječka s topným tělesem a příkonem cca 300-400W trafopájka pro R-TV opravy je pro ten účel slabá

Zlatý

Zajdi za klempířem.

EPOXY LIQUID STEEL,
EPOXY PLASTIC STEEL 83A. výrobce píše, že to drží i na mědi

Bronzový

To sám nedáš, ale každý šikovný topenář nebo klempíř ti to spájí.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 867
Zlatý quentos 859
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 472
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.