paul1

Jak opravit prasklinu v betonu ?

Koupili jsme starší dům, před časem jsme objevili v kuchyni prasklinu v betonu
v délce cca 60 cm. Beton v tom místě pruží asi 2 mm a prasklina se projevila
i na krytině PVC. Chtěl bych dočasně opravit prasklinu tak, že navrtám na
cca každých 10 cm otvor, kterým bych pod beton – potěr natlačil nějakou hmotu,
která po ztvrdnutí by podlahu – potěr zpevnila. Ví někdo, která hmota by pro
tento účel byla nejhodnější? Případně – má někdo radu, jak tento problém
s potěrem lépe opravit? Děkuji, Pavel

Nejlepší odpověď
gecco

Co je pod betonem??
Osobně bych poškozený potěr vymlátil, zjistil, co je pod ním – a podle toho se zařídil.
___
Tvé řešení – „natlačit něco“ pod stávající potěr je jednak v domácích podmínkách obtížné (co použiješ jako zdroj tlaku pro „natlačení“?) – a jednak nevíš, jakou hmotu použít, protože nevíš, co je vespod.
Pokud chceš řešení zcela dočasné, polož po celé ploše buďto další vrstvu potěru a nebo nějakou desku (HDF, podlahový SDK…) – ale tím problém nevyřešíš, ba spíše jeho následné řešení ztížíš (zdražíš).

Další odpovědi
anonym

Zkuste se podívat sem:
http://www.asb-portal.cz/sta­vebnictvi/mate­rialy-a-vyrobky/beton/sa­nace-trhlin-v-betonovych-konstrukcich

dědapetr

Jestli je pod betonem tepelná izolace(polys­tyrenové desky) tok to půjde opravit těžko.Jak píše gecco vymlátit položit na izolaci pletivo a znovu zabetonovat.

anonym

Bude ti stačit okdkaz ?
Doplňuji:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=MN9D0IEOZ­WA

Zdroj: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=MN9D0IEOZ­WA