PetraM.

Jak opravit díru v sádrokartonu?

Máme po garnyžích díry v sádrokartonu. Na tato místa se už nikdy nic přivrtávat nebude, garnyž bude přivrtána na strop do panelu. Potřebovala bych poradit jak tyto díry opravit, pokud nechci vyřezávat díru a přišroubovávat tam nový sádrokarton. Existovali záplaty na sádrokarton, ale již je nemohu nikde sehnat. Díry jsou cca 2 cm. děkuji za radu Petra

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží jak jsou díry velké. Malé zalepíš tmelem, přelepíš síťkou, přetmelíš, přejedeš finálkou a vybrousíš. U větších obdobně, s tím že patřičný dílek vyřízneš. Vše potřebné koupíš v každých stavebninách

Další odpovědi
brillant

Málo informací, nevíme např. jak jsou díry velké. http://www.ces­kykutil.cz/opra­vy-poskozeneho-sadrokartonu
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=sá­drokarton+opra­vy&sourceid=o­pera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

gecco

Dvoucentimetrové díry stačí běžně zasádrovat (max. můžeš povrch přetáhnout skelnou páskou – ale není to potřeba) a přebrousit – po zatvrdnutí, povrch…
Více si s tím hrát nemusíš…
😉

cukrar

Použijte uniflot, bude to OK.

Lamalam

Flastr z perlinky a přetáhnout stěrkou.