Mirdas

Jak omezit pocení ?

Zcela odstranit pocení by bylo nebezpečné.
Ovšem nadměrné je nepříjemné nejen pro samotného člověka, ale také pro jeho okolí.
Synovec, aniž by byl silnější postavy, nebo pil nadměrné množství tekutin se hodně potí a je opravdu z toho špatný.
Co by jste mu doporučili, třeba i pod košili ( „pracovní“ ) nosit nátělník ?
Doplňuji:

Děkuji za odpovědi a vyřídím.
Jakou stravu by měl upřednostnit ?

Nejlepší odpověď
anonym

Doporučuju merino – ten materiál je aseptický a ani při delším nošení ´nepáchne´, spodní vrstva sice nefunguje tak dobře, jako třeba moira, ale ani to, že je na těle triko vlhké, nevadí – merino nestudí.
Další vrstvy se pak používají stejně, jako na kterékoli jiné pot odvádějící prádlo.

Další odpovědi
ten který je

Zkusil bych nějaké outdoorové tričko a také omezit sůl v jídle.
http://www.sve­toutdooru.cz/svet-outdooru/pradlo-termovel-cyclofresh-versus-poceni/

Nazdar Bazar

Teoreticky by měl zafungovat:http://www.kup­bezvadarek.cz/kup­bezvadarek/eshop/283-1-Caje/0/5/2016121-Bylinny-sypany-caj-50g-Proti-poceni

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-pomuze-proti-nadmernemu-poceni
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-dobre-na-nadmerne-poceni

Agneta

Speciálně se na to používá bavlněné tričko s vnitřní stranou z polyesteru (který údajně výborně transportuje vlhkost). Já osobně bych doporučila to „mowlovo“ merínové tričko ve vylepšené verzi : to merínové vlákno omotat hedvábím, a tak to vyjde asi na 60%:40%-materiál.
+++
Antiperspirant obsahuje hliník !!!! A proto kupovat jen v biokšeftu :DDD

huxa

Omezit přidávání teploty do těla (nepít čaje a kávu, navíc obsahují kofein, který zvyšuje tělesnou teplotu).
Používat antiperspirant, 100% bavlněné trička a nebo různé povlávající košile, nátělník bych nedoporučoval, ten akorát potem nasákne, nijak nepomůže.

zjentek

pro začátek doporučuju nepoužívat mejdlo ..dal bych si roční hygienickou kůru „jen tak o vodě“.
Pak by se vidělo, jestli bude třeba nasadit změnu diety a nebo už ne

marci1

Proti pocení dobře funguje šalvějový čaj.

anonym

Deodorantem :)