maxgld

Jak odvádí DPH provozovatel novinového stánku (trafika)?

Slyšel jsem že provozovatel trafiky DPH platí nějakou jinou formou.
Ví někdo o tom?
Doplňuji:
To pravě nevím.Jeden známej říká, že platí DPH za 3 měsíce kolem 1800 Kč.A to při nákupu cca 50000 kč/týden­.Nějak mi to nesedí.
Nebo to špatně rozumím já,nebo on nerozumí něco.

Odpovědi
ReHu

Jakou jinou formou?
Netuším.
Mám za to, že je fo firma jako každá jiná.

Myslím, že ale často plátci DPH nejsou.

To je nějaké hloupost.
Buď dluží na DPH, nebo nemluví o DPH nebo cosi mezi nebem a zemí.
Také je možné, že sice nakupuje, ale neprodává (se ziskem) a tudíž neplatí. Tedy prodává, ale ne na doklady.

Radak

DPH si musí vypočítat i z nákupů i z tržeb, a rozdíl mezi tím odvést na FÚ. Hooodně zjednodušeně řečeno. Pochopitelně, pokud má vyšší přijaté plnění (DPH z nákupů) než uskutečněná plnění(DPH z tržeb) za dané období, FÚ DPH vrací(je to málokdy). Také záleží, kolik toho má s daní 10% a kolik s 20%. Viz zákon o dani z přidané hodnoty – Google.

mosoj

Není to tak jednoduché. Pokud se jedná opravdu pouze o nákup a prodej pak to číslo je nesmyslné.
Pokud ale podnikatel kupuval nějaký základní prostředek nebo předmět krátkodobého použití do firmy tak to pravda být může. Dokonce se může dostat do situace kdy mu berňák bude DPH vracet.