Dan007

Jak odstranit zvuky zaostřování při natáčení videa zrcadlovkou?

Dobrý den,

natáčím krátký film na zrcadlovku Canon 1200D do níž nejde zapojit externí mikrofon. Když video natočím, tak v něm pak slyším dost hnusné a hlasité zvuky zaostřování při nazáčení videa. Nevíte jak tyto zvuky potlačit. Napadlo mě koupit na 300 protivětrný filtr přímo na vestavěný mikrofon k zrcadlovkám ,ale nevim jestli to má cenu.. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Falcon124

Mám dvě řešení. Nejjednodušším způsobem by bylo ostřit ručně, není zas tak těžké, jen to chce zvyk a trénink. Další možností je pořídit si externí mikrofon, cena x kvalita je dnes na docela dobré úrovni, pokud byste však uvažoval a něčem více seriozním, kupte si kvalitní diktafon a zvuk s videem spojte v PC, jde to i ve free programech.

Další odpovědi
dubraro

Fotit fotoaparátem, filmovat kamerou. Každé zařízení je optimalizované ke svému účelu.

Klaproth

Zaostřuj ručně nebo použij objektiv se zaostřováním STM.