kefud

Jak odstranit závadu ve Firefoxu?

.Při prohlížení stránek Odpovědi.cz se mi nabídla aktualizace Firefoxu 35.0.1. Aplikoval jsem ji. Po další nabídce restartu Firefoxu mi nastala nepříjemná situace. Při pokračování prohlížení se přestaly po kliknutí otevírat stránky, pouze se načetl název otázky v horní liště. Teprve dalším kliknutím na tuto otázku se stránka načte a otevře. Zkoušel jsem aktualizovaný Firefox odstranit v programu přidat a odebrat programy a znovu nainstalovat původní verzi Firefoxu 34.0.5.Bohužel nastalá chyba zůstává a ještě mi zmizely Záložky a Historie. Ani obnovení systému nepomohlo.Poradí někdo kde nastala chyba případně jak ji odstranit aby se stránka po kliknutí otevřela v novém panelu.
kefud
Doplňuji:
Ta rada je k nezaplacení asi nečteš text.

Odpovědi
cochee

Vypadá to na porušení struktury dat v uživatelském profilu. Je třeba odstranit Firefox a všechna související data z PC a znovu čistě nainstalovat. Nejprve zkus obnovit Záložky, jejich ztráta by mohla bolet. Historie je méně důležitá, ožel ji. Stiskni kombinaci Ctrl+Shift+b, otevře se okno správce záložek a zvol v něm v záhlaví Import a záloha. Objeví se místní nabídka, zvol Obnovit a vyber nejčerstvější zálohu Záložek. Pak v téže nabídce vyber Zálohovat a ulož si obnovené záložky do souboru, složku si samozřejmě zapamatuj. Soubor se záložkami bude mít příponu .json. Tohle zopakuj pro každý uživatelský účet ve Windows zvlášť, pokud existují další.

Teď odinstaluj Firefox, to snad dokážeš i bez návodu. Nejdřív si ale stáhni (a ulož) z mozilla.cz instalátor Firefoxu.

To ale není všechno, je třeba odstranit i další data, která odinstalace nechá být a nakonec i data profilu. Vše je popsáno v článku ve zdroji. K tomu článku dodám, že poslední část (odstranění profilu) je nutno zopakovat pro každý uživatelský účet Windows, existuje-li jich více.

A teď všechno zpátky: nová „panenská“ instalace Firefoxu z dříve stáhnutého instalátoru a potom – pro každý existující Windows uživatelský účet zvlášť – obnova Záložek ze zazálohovaného .json souboru, opět přes Ctrl+Shift+b a Import a záloha – Obnovit – Zvolit soubor… .
Doplňuji:
Omlouvám se, odkaz ve Zdroji je nefunkční, protože jsem zase zapomněl, že odkazy přes protokol https: nefungují. Prosím, neklikej na odkaz, ale okopíruj jej a vlož jej do nového okna do řádku adresy a odstraň v něm mezeru (to je další chybka).

Zdroj: https://suppor­t.mozilla.org/cs/kb/O­dinstalace%20Fi­refoxu

honza19hk

ne větinu problémů s firefoxem mě pomohlo ho vrátit do výchozího nastavení.
Pokud to nezabere tak ho odinstaluj uplně a nainstaluj znovu.

trpaslicek

Nainstaluj tu predchozi verzi, ne tu novejsi. Nevim jak to je ve firefoxu ale v chromu se do prohlizece prihlasis a samy se ti tam nactou tvoje zalozky.

isteron

doporučoval by som ešte tú nepodarenú aktualizáciu odinštalovať a potom vyčistiť po nej zbytky aj registre cez Ccleener.