jirka21kufr

Jak odstranit zaschlou rtěnku z obličeje?

Ahoj, mám takový problém. Včera jsem šel do školy a studenti slavili Poslední zvonění a pomalovali mně obličej rtěnkou. Zapomněl jsem ji smít a teď zaschla a nejde dolů. Na tváři se mi udělala červena skrvna a pokozka je podrazdena. Co s tím mám dělat?

Nejlepší odpověď
iceT

Rtěnka je pravděpodobně nějaká trvanlivá…pokud máš pokožku podrážděnou,tak bych alkohol ani voňavku ke smytí nepoužila.Zkus požádat mámu nebo některou spolužačku o odličovač,nejlépe asi dvousložkový,vět­šinou je určený k odlíčení voděodolného make-upu,ale i na takovou rtěnku by měl zabrat.Nebo alespoň odličovací krém,a pokud ani ten nesplašíš,tak jakýkoli krém na pusu.
Doplňuji:
emefej,byla taková rtěnka od Max Factor a šla dolů pěkně blbě,zato vydržela všechno,stála skoro 500,ale přesně nevím.

Další odpovědi
Emefej

A co mýdlo, zkoušel jsi? Sice si pusu nemaluju, ale nedovedu si představit, že existuje rtěnka, která mejdlem nepůjde dolů.

Šidlo

možnože olivový olej? alebo iný olej z kuchyne?

anonym

Alkohol – voňavka, směs do ostřikovačů, lih, … Na zklidnění pak řapík, kostival, heřmánek, haloperidol (psychické), …