Jak odstranit zaschlé disperzní lepidlo z dlažby.Na dlažbě byl nalepený zátěžový koberec.Jedná se cc o 60m2

Koberec byl podlepený po celé délce cc 60 m2 c. Hledám nějakou variantu jak odstranit disp. lepidlo.Zkoušela jsem acetonové ředidlo,ale je to velmi zdlouhavé a velká spotřeba ředidla.

Nejlepší odpověď
mosoj

Disperzní lepidla jsou akrylátová lepidla a ty jako takové odstranit nejdou. Ani organickým rozpouštědlem. Jde pouze organickým rozpouštědlem vrstvu lepidla změkčit a potom mechanicky oškrábat.
Nitro ředidlo to sice změkčí ale zase se rychle odpaří. Pokud vám nikdo neporadí chce to zkusit a vyzkoušet víc ředidel do dvousložkových barev nebo ten toluen.

Jde o to že se tato ředidla tak rychle neodpařují a po změknutí lepidla by to lepidlo mělo jít oškrabat. Praktické zkušenosti ale nemám a bude to fuška.

Ještě bych zkusil odstraňovač laku nebo čistič štětců.
Ten odstraňovač laku by mohl fungovat a po změknutí by to mělo jít umýt teplou vodou.
Jak tak nad tím přemýšlím myslím si, že ten odstraňovač laku na bázi hydroxidu sodného bude to nejlepší a to i po finanční stránce a při práci nebudete fetovat a nevybuchnete.
Na to pozor v případě použití ředidel !!!!!

Další odpovědi
Miroslavst

a co takhle toluen? Ale i tak přeji příjemnou zábavu.
Bych se na to… a dal jiný koberec :D

elektrikář

Skusit to s vapkou nebo parním čističem.Uvidíte co to uddělá.Ješte jde použít stroj na mytí podlah a použít drátěný kartáč.