rrihamirek1

Jak odstranit zarostlý nehet na noze ?

Mám na palci na noze zarostlý nehet. Je to již měsíc. Teď mi stačí zavadit o peřinu v noci a bolí to silně.
Co dělat, kam jít první a jak se proti tomu pak bránit ? (Vyjma pedikérky)

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud se ti nechce za pedikérkou, zajdi si na chirurgii – postup bude v obou případech obdobný…
😉
A jak mu příště předejít? – záleží, co jeho deformaci způsobilo (plíseň, nevhodná obuv, poškození nehtového lůžka…) – i to ti řekne chirurg/žka či pedikér/ka…
😉

Další odpovědi
iceT

Podle toho jak moc to zarostlé je.
http://www.re­habilitace.in­fo/lidske-telo/jak-na-zarustajici-nehty-na-nohach/

Kepuč

Nech si to co nejdříve chirurgicky odstranit a nehty na noze si stříhej rovně. Nejspíš se ti zařezává a pod ním tě tlačí hnis a krev.

Taky se mi to loni stalo, kvůli botám.
Nejhorší na celém zákroku je injekce, máš pocit že se ti palec nafukuje :D
Po zákroku doporučuji na to vůbec nesahat.

talka

Po umrtvení mi ho odstranil chirurg.

mosoj

Jakmile to začne hnisat , musí nehet dolů. To ti pedikérka neudělá.