moon222

Jak odstranit zápach ze staré skříně?

Mám starou dřevěnnou skříň ze začátku minulého století, chci ji používat na uskladnění oblečení, ale dřevo jaksi divně smrdí, neví někdo, čím zápach odstranit nebo „přebít“? Děkuji moc.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Bude to zřejmě zatuchlina – je třeba skříň pořádně několikrát vymýt octovou vodou a nechat otevřenou a větrat – nejlépe poblíž otevřeného okna . Bude to trvat dlouho než se zápachu zbavíte.
Babičky dávali do skříní levanduli – ta skříň pěkně provoněla , dají se koupit sáčky s levandulí a zavěsit je tam na ramínko.
Také podle babiččiných rad pomáhá do misky dát kus chleba a zalít ho octem po týdnu vyměnit . Pach se vytratí . Ale stejně nejdůležitější je větrání.

Další odpovědi
fcoop

Likvidátor pachu:
Likvidátory pachu jsou čistě přírodní neutralizátory pachu, které pachy nepřekrývají, ale neutralizují.

http://www.al­pik.cz/likvida­tor-pachu/c-1409/?utm_sou­rce=google&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=za­pach-likvidator&gclid=CK­fEktue47UCFQQYz­QodUiUAXQ

anonym

Je samozřejmě otázka čím skříň zapáchá. Asi bych zkusila použít levanduli, ta je dobrá i proti molům, tak by nějaký zápach mohla neutralizovat.

anonym

pokus se jí vyvětrat, nebo nějakou vůni