bigbeat

Jak odstranit zápach v horním patře rodinného domu?Zápach jako z kanálu,když větráme a jen v zimě-čím to je?

Odpovědi
anonym

Zápach stoupá nahoru.
Bude chyba někde asi dole.
Třeba v odpadních rourách,špatné odvětrání,septik a jiné možnosti.
Čistička,netu­ším,jak to máte vše v domku zařízené.

gecco

„Jen v zimě“ – a nebo při poklesu atmosférického tlaku??
😉
Každopádně je problém někde v kanalizaci – špatně zvolené (udělané) její odvětrání, vynechaný sifon, netěsné trubky, …, …
Čert ví…
___
Podobně jednoduché bude odhalení příčiny…
😉
Existuje k tomu domu reálný projekt?
Pokud ano, prvním krokem by mělo být kontaktování projektanta (jiného), aby ty plány zkouknul.
Druhým krokem pak porovnání projektu se skutečností.
😉
Jestliže plány neexistují (a nebo jsou nevěrohodné), nezbude, než pátrat po ´výronu´ plynu (čichem, čidly…).

karfigol

Všeobecně v tomto pomáhají čističky vzduchu, např. http://www.vzdu­sin.cz/cistic­ky-vzduchu ale bylo by dobré změřit i vlhkost vzduchu, protože tam může zapáchat třeba i plíseň, pak by skvěle pomohly odvlhčovače.

bigbeat

Je to řadový domek v Praze,takže kanalizace.
Zapáchá při průvanu,větrání a jen,pokud se ochladí.
Ovětrání kanalizace – na střeše je nový komínek.
Možná něco někde netěsní…