Scalex

Jak odstranit z fasády přísavky rostliny „Přísavník“?

Přísavník tříprstý, přísavník pětiprstý a další rostliny podobné břečťanu (ale na rozdíl od břečťanu opadavé) se povrchů chytají speciálními lepivými přísavkami, které neskutečně silně drží a takřka nejdou odstranit. Když strhnete ze zdi větve přísavníku, přísavky zůstanou přilepené na fasádě. Existuje nějaký co nejjednodušší způsob jak je odstranit?
Doplňuji:
Ptám se pro jednoho známého, který tento problém řeší. Ale sám to mám na domě taky a z některých míst bych to taky rád sundal – pne se mi to například po plotě z šamotových cihel. A na těch svítivě bílých cihlách ty přísavky jsou jako pěst na oko.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Nemáš uvedeno o jakou fasádu se jedná.Hladká štuková,brizo­lit,stříkaná a jiné.Z brizolitu škrabákem na brizolit.Z hladké špachtlí nebo něčím podobným.také jde obrousit smirkovým kotoučem na flexu.

Další odpovědi
venkovan

Neznám jednodušší způsob než tento stav přijmout jako fakt a počkat až se časem „odrolí“ větrem, deštěm apod. Neumím si předtavit, že lezu po stěně a jednotilivé přichytné kořínky odstraňuji. Je to zbytek přírody. A otázka je, proč přísavník musí dolu.
Doplňuji:
Z plotu bych to seškrábl nějakým kartáčem který ale cihly nepoškodí. Ale po stěně bych zbytečně nelezl

coco

Co bych dala za to,kdyby se mi plazil po 5ti metrovém balkoně…
Doplňuji:
Pro elektrikář:..vždyc­ky mi v truhlíku „zdechl“.Bydlím ve 4.NP.

elektrikář

Celkem jednoduše jde psí víno zasadit do truhlíku.Několik sazenic a zalévat .Jde také zasadit dole do zemně a časem nechat rust jen ten vršek.Ve spodní partiji výhonky vyřezávat.Zůstane jen samotný kmínek.a listy budou jen na balkoně.
Doplňuji:
Chce to větší truhlík, na dno dát drenážní vrstvu dobrou zeminu a zalévat, i v zimně pokud není mráz.

elektrikář

Z pevných cihel na plotě by šly sundat Vapkou.