Avatar uživatele
Scalex

Jak odstranit z fasády přísavky rostliny „Přísavník“?

Přísavník tříprstý, přísavník pětiprstý a další rostliny podobné břečťanu (ale na rozdíl od břečťanu opadavé) se povrchů chytají speciálními lepivými přísavkami, které neskutečně silně drží a takřka nejdou odstranit. Když strhnete ze zdi větve přísavníku, přísavky zůstanou přilepené na fasádě. Existuje nějaký co nejjednodušší způsob jak je odstranit?
Doplňuji:
Ptám se pro jednoho známého, který tento problém řeší. Ale sám to mám na domě taky a z některých míst bych to taky rád sundal – pne se mi to například po plotě z šamotových cihel. A na těch svítivě bílých cihlách ty přísavky jsou jako pěst na oko.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? elektrikář, dědapetr před 4707 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Nemáš uvedeno o jakou fasádu se jedná.Hladká štuková,brizo­lit,stříkaná a jiné.Z brizolitu škrabákem na brizolit.Z hladké špachtlí nebo něčím podobným.také jde obrousit smirkovým kotoučem na flexu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Neznám jednodušší způsob než tento stav přijmout jako fakt a počkat až se časem „odrolí“ větrem, deštěm apod. Neumím si předtavit, že lezu po stěně a jednotilivé přichytné kořínky odstraňuji. Je to zbytek přírody. A otázka je, proč přísavník musí dolu.
Doplňuji:
Z plotu bych to seškrábl nějakým kartáčem který ale cihly nepoškodí. Ale po stěně bych zbytečně nelezl

Upravil/a: venkovan

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
coco

Co bych dala za to,kdyby se mi plazil po 5ti metrovém balkoně…
Doplňuji:
Pro elektrikář:..vždyc­ky mi v truhlíku „zdechl“.Bydlím ve 4.NP.

Upravil/a: coco

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Celkem jednoduše jde psí víno zasadit do truhlíku.Několik sazenic a zalévat .Jde také zasadit dole do zemně a časem nechat rust jen ten vršek.Ve spodní partiji výhonky vyřezávat.Zůstane jen samotný kmínek.a listy budou jen na balkoně.
Doplňuji:
Chce to větší truhlík, na dno dát drenážní vrstvu dobrou zeminu a zalévat, i v zimně pokud není mráz.

Upravil/a: elektrikář

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elektrikář

Z pevných cihel na plotě by šly sundat Vapkou.

před 4707 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek