mirek0720

Jak odstranit velký jasanový pařez – je po několika v dolní části srostlých stromech.

Nejlepší odpověď
mosoj

Dříve se prodával přípravek na hubení plevele a trávy a jmenovalo se to TRAVEX.
Byl to chemicky chlorečňan draselný.

Koukám, že se jako chemikálie dá na inetu sehnat.

Návod na vyhoření pařezů až do kořenů. Je sice zdlouhavý ale funguje.

Do pařezu navrtat několik děr o velkém průměru. Čím hlubší a více, tím lépe.
Clerečňan draselný rozdělat ve vodě a tento roztok nalévat do vytvořených děr. Doléváme tak dlouho až se pařez tímto roztokem nasákne. Potom nechat pařez přes léto pěkně proschnout. Když je proschlý zapalit na povrchu. Pařez pomalu prohoří až tam kam se roztok nasákl. Třeba až do kořenů.

Zdroj: http://ostatni-dum-byt.sbazar.cz/chlo­recnan-draselny-travex-kclo3-trebic-o5235267.html

Další odpovědi
hanulka11

Navrtat díry a zalít roundupem.Nebo jedině pracně vykopat.

koldy

rondap je na živé stromy, měl jsem stejný problém, udělal na pařezu zářezy, polil hořlavinou a nechal vyhořet. Zářezů udělat více, pak to jde samo.

venkovan

Pařez seřízněte kousek nad zemí abyste si nezničil řetěz u pily, zajeďte do půjčovny zahradní techniky, půjčte si pařezovou frézu a pařez vyhoblujte cca 15 cm pod zem. Do zbytku vyvrtejte díry, zasypte nějakým ledkem, díry zacpěte nějakým špuntem, kolíčkem apod., vše zaházejte zeminou a jděte na pivko. Je to nerychlejší řešení pokud nechcete pařez okopat pod zem a odřezat ho pilou. ostatní metody jsou zdlouhavé – než prosáknou látky do dřeva aby mohlo dýmit – hořet, nebo než se rozloží ledkem atd.
Pokud je pařez ještě živý – vyrůstají z něho výmladky, po seříznutí pařezu jeho okraje natřete Roundupem ředěným 1:1 (zkuste zahradníky – je potřeba trocha, kupovat celé litrové balení je zbytečné). Frézování odložte tak za měsích po aplikaci Roundupu (jsou i jiné herbicidy na pařezy)

Midoc

K likvidaci pařezů listnatého stromů se může použít houba Hlíva ústřičná.