Jak odstranit soubor z počítače?

Když si stáhnu nějaký soubor (např video, obrázek) do počítače, jak ho potom můžu z počítače zase odstranit? On se uloží totiž zřejmě na víc míst a já nevím jak ho definitivně odstranit...poradíte? Kde se to ukládá, jak to smazat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

já na něj kliknu pravým a dám odstranit a on spadne do koše a při čištění se smaže
nebo dám vysypat koš a je pryč

Další odpovědi:

Zlatý

Myslíš, aby to nešlo obnovit ? Na to potřebuješ speciální program, najdeš třeba na stahuj.cz nebo slunecnici.cz Já bohužel s žádným nemám zkušenost

Zlatý

Datový soubor, který se neinstaluje se uloží jen na jedno místo (zanedbáme fragmentaci). Není ho tedy možné odinstalovat. To platí o programech, které často nechávají po sobě nesmazané záznamy v registru. Pro smazáni stačí příkaz Odstranit nebo Delete. Fyzicky se ale nesmaže, je možné ho obnovit. Pokud ho chcete smazat nenávratně, musíte použít k tomu určený program, např.
CCleaner
Hard wipe
Files Terminator
File Sheredder
Marius Soft Disk Scrubber
System Shield
O&O Safe Erase

Pokročilý

V prohlížeči ctrl+j a otevřít složku.

Zlatý

Stáhni a nainstaluj si Revo Uninstaller, je free a v češtině a odstraní ti soubor do posledního zbytečku. Jen rozklikneš ikonu na ploše, označíš soubor, klikneš na ikonu odinstalovat (6. zleva)a postupuješ podle pokynů. No problem.
Hanulko, taky bych ti to doporučovala, po každém souboru zůstane spousta odpadu, co jen zasviní PC. :-D

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.