HZK

Jak odstranit smrad z popelnic na bioodpad?

Vývoz od vývozu je to retuch, jak když v tom vozej splašky. Je nějaký prostředek přímo do popelnic?

Odpovědi
Funna

nevím, kterou popelnici máš na mysli, jestli tu velkooběmovou, nebo tu pro jednu rodinu…ale tu „malou“ je potřeba po po vývozu pravidelně vymývat…a pak snad jen nasypat sodu https://eshop­.tierraverde.cz/bi­ka-jedla-soda-doza-1-kg ale kolik se tam toho musí nasypat, to netuším…já ještě dávám na dno na mřížku kus papíru, protože zbytky nepropadnou až dolů a nehnijí tak moc, jako dole ve stečené tekutině, která při rozkladu vzniká…
stromečky mi přijdou docela utažené za vlasy…protože jeden smrad těžko nepřebije druhý, není to pohlcovač pachů .-)

zjentek

Možnosti jsou různé, třeba já ji po svozu vystříkám zahradní hadicí a nechám na slunci proschnout. Pak je to pro nos únosné.
Kdo nemá vodu, může si do prázdné bionádoby pověsit třeba čtyři voňavé stromečky, dírky v ní jsou a háčky na vánoční stromek má snad každý.
Existuje sprej, který eliminuje pachy, když značkují kočky. Ten by mohl zabrat. Zkus hledat na netu, kde bys ho sehnal.

Cenobita

Některé zápachy se tak dokonale načichnou do plastu, že prakticky nejdou odstranit. Možná by pomohla nějaká metoda mytí tlakovou teplou vodou, kartáči a chemií, ale osobně si myslím, že s tím bude tolik práce a bude to stát tolik energie (fyzické a psychické), že je výhodnější po čase tyto popelnice nahradit za nové. Nejspíš bude však nutné i nové popelnice mýt pravidelně a na konci mytí používat k odstranění zápachu SAVO (desinfekce).

Přeji příjemnou zábavu.

PS: jinak jsem viděl na vlastní oči, že čas od času přijede auto, které popelnice umyje – tedy aspoň zvenku, což je praktické při otevírání, když se na ně sahá, ale nejsou to jen tak nějaké popelnice – má je tam firma a jsou na plasty.

Funna

fuj..jak můžu napsat velkoobĚmovou… 🙂