Bronzový

jak odstranit skvrny OD octa?

v různých návodech na skvrny je totiž jen jak použít ocet na likvidaci všeho možného, ale mám opačný problém :) na oranžové tričko mi omylem stříkly kapky octa (obyč - konzumního) a já je nechala zaschnout, protože jsem nečekala žádnou komplikaci... jenže po zaschnutí místa zhnědla a vodou už jsem s tím nic nesvedla :/ poradíte někdo, co s tím? je to normální bavlněné sytě oranžové tričko, nechápu proč po octu zhnědlo...
předem díky
Doplňuji:
:) ale ocet je poměrně užitečný a ve správném množství i chutný, jenže jak ho vyprat jsem hlavně vůbec nemohla najít ;) proto se ptám... a teď je mi taky jasné, proč jsem to nemohla najít, když to nejde... :)

teoreticky - kdybych to triko celé namočila do koncentrovaného octa - zhnědne celé? nebo by to šlo nějakým způsobem obarvit? s tímhle nemám zkušenosti - já používám ocet tak do zálivky na salát :) nebo do pračky místo aviváže

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nic s tím neuděláte. Kyselina octová zreaqovala s textilním barvivem. Měla jste hned vyprat. Nedá se věřit všemu co se kde napíše.

Další odpovědi:

Já bych triko nabatikovala podle návodu (protože jednolitou barvu už nedocílíte) a doporučuji vám tuto facebookovou stránku" Second hand with love" . Já ji už doporučila více přítelkyním od včera, kdy jsem ji objevila!

Pokročilý

Zkuste tričko batykovat a skvrny od octa se ve vzoru ztratí a nebo já jsem kdysi barevné tričko všelijak poskládala jedním směrem a postříkala savem v rozprašovači, pak poskládala znova v protisměru a opět postříkala savem. Ne celé, spíš tak jenom jako šikmé pruhy. Ale nenechat dlouho působit vymáchat. Vzniklo zajímavé tričko.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Krása a styl

Zlatý Drap 438
Zlatý iceT 350
Zlatý marci1 329
Zlatý hanulka11 322
Zlatý briketka10 244
Zlatý ReHu 230
Zlatý Damiana 229
Zlatý quentos 191
Zlatý annas 190
Zlatý mosoj 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.