Pokročilý

Jak odstranit silnou vrstvu připálenin na pánvi?

Na pánvi se nám postupem času utvořila vrstva připálenin hlavně z vnější strany, místy je už cca 1 mm silná. Odmočení, i vyvaření pomáhá jen částečně. Předem dík za odpověď.P.
Doplňuji:
Mockrát díky za odpovědi, máme i novou pánev, ale tato stará nám nějak
(tedy hlavně manželce) přirostla k srdci. Mimo to jedná se o dárek od osoby, které si vážíme a máme rádi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Možná by pomohlo koupit přípravek na krbové rošty,nevím jak se jmenuje.Kdysi jsem sehnala malou lahvičku něčeho za 20 kč a to bylo úplně bezva.
nebo zkus toto

http://cistici-prostredky-spot rebice.heureka.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Zkuste si projít odkazy, najdete různé rady, třeba některá pomůže. Vyhodit může kdykoliv, záleží samozřejmě na kvalitě materiálu atd.
http://www.odpovedi.cz/…
--
Nedávno jsem dostala radu, ale zatím nezkoušela.

Do hrnce s připáleninou nalijeme trochu coca- coly tak, aby pokryla celou plochu připáleniny. Dejte vařit a nechte zlehka probubláva.t Vařečkou připáleninu seškrabávejte
Můžete také povařit a pak colu vylít a kartáčkem na nádobí hrnec vyčistit.
--
Kdysi jsem zapomněla dolít vodu a připálila kastrol. Povařila jsem jej ve vodě s pracím práškem, nechala odstát a podařilo se.

O jakou jde pánev??? - materílál...
Jestli by třeba nebylo jednodušší (a levnější) koupit novou...
;-)
Obecně - spálenin se, relativně snadno, zbavíš pomocí NaOH (hydroxid sodný) - ale lze jej použít jen na ´kvalitní materiály´ (nerez či litina, nikoli na smalt, hliník...) a jde o nebezpečnou žíravinu (žíravost louhu rozhodně nepodceňuj).

Bronzový

Doporučuji pánev věnovat na charitu a koupit si novou a o tu se líp starat

Diskuze k otázce

Stříbrný

elektrikář

Pozor všechny agresivní čistidla jsou vlastně žíraviny,Jednou u nás v hotelu chtěl vyčistit kuchař hliníkové hořákové růžice. Naložil je do roztoku a do rána se mu celá rozpustila.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 845
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.