Jak odstranit plísňový pach ze slivovice?

v kvasu málo zalitém se objevila plíseň a po vypálení je cítit ve slivovici cizí plísňový pach

Odpovědi
afro.minerva

My když se nám udělá plíseň an kvasu, tak ho vylejváme a už ho nevypalujeme. Ale jak odstranit pach, to nevím. Snad jedině nechat hodně dlouho vyvětrat. Slivovice to stejně potřebuje.

Rhapsody

Bohužel tento problém nelze vyřešit. I když ji necháte větrat tak tam ta chuť zůstane, to není o pachu ale o chuti kterou slivovice nasála během kvašení. Je velice nutné kvas hlídat a dodržovat čistotu.

svidrun

Plisen nahore kvasu nevadi,ale musi se pred pred cestou do palenice vyhodit at se nepomicha se zbylym kvasem.ta plisen dela takovou zatku na kvase,kdyz zacne padat dolu musi se odstranit a dat kvas vypalit.Ja do spatne ho alkoholu daval na 1 litr jeden az dva sacky vanilkoveho cukru,anebo kondenvovany ananas.Zkusto,snad to trochu pomuze. AHOJ

elektrikář

Pomůže dát do demižonu někloik balení živočišného uhlí a pak přefiltrovat.Ak­tivní uhlí to může na sebe navázat.