Kiti

Jak odstranit nátěr ze skříně?

Pokud možno nějaký způsob, který lze užít v místnosti.
Nerada bych ji třeba opalovala uvnitř a nést skříň, kterou nelze rozložit 3 patra tam a zpět se mi nezdá zrovna snadné.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Existují i chemické odstraňovače starých nátěrů. Zeptej se v odborné prodejně barev, jistě ti poradí.

Další odpovědi
gecco

Nejdostupnější je obroušení starého nátěru – ale počítej s tím, že prach ´vleze opravdu všude´ – pokud to povrch dovolí (není příliš členitý), použij vibrační brusku, ideálně s odsáváním (to část prachu odstraní).

anonym

Prodávaj takovej sajrajt, nevím, jak se to jmenuje, taky jsem to dělala, nakydáš to na to dřevo, necháš působit a špachtlí seškrábneš.Nebo obrousit, to je ale celý byt v prachu.

mojitek

ty chemické odstranovače bych vůbec nepoužíval---krom jiných nežádoucích věcí--- to pak z dřeva nastopro nedostanete,vždycky tam ulpí něco v nějaké vrstvě a následná úprava dřeva bude dost nejasná,protože to udělá nežádoucí chemickou reakci. Já odstraňuju horkovzdušnou pistolí(pozor nespálit),pak vyvětrám ,upravím dle libosti,popřípadě udělám patinu a je klid 😉