caperland

jak odstranit kliste bez zadku?

dobry den, vcera jsem nasel u sveho psa nejspis kliste. myslel jsem si, ze je to spina z venku. Tak jsem to odstranil tetprve potom mi doslo, ze to nejsip bylo kliste . vyndal jsem jen tedy zadek nevim co mam delat natrel jsem to zatim vodkou. Predem dekuji za odpoved

Nejlepší odpověď
www

Pokud se ti podařilo klíště ‚přetrhnout‘, není potřeba žádného veterináře ani u člověka, natož psa. Kusadla ve tkáni poté působí už jen jako například tříska a tělo se jich zbaví velmi jednoduše.
Samozřejmě, veterinář si rád pomůže k zisku 😉
Praxe, net, ap.

Další odpovědi
anonym

Doplňuji správnou odpověď www.
Dezinfikovat ranku je samozřejmě vhodné a je možné i použít humánní Ychtoxyl
v případě, že by se ranka s hlavičkou trochu podebírala. Veterinář není třeba (tak jako lékař v případě lidí) mrtvé přetržené klíště už není zdrojem možné nákazy obávaných chorob.

vanad

Pokud ne veterináře, tak aspoň jehlu, pinzetu, dobré oči a desinfekci.