vitahcmcb

Jak odstranit kečup z ubrusu?

Nešťastnou náhodou se mi dostal kečup na ubrus. Jak ho mám co nejrychleji a nejefektivněji odstranit? Díky

Nejlepší odpověď
badisko

Hned to namocit a posypat trochou praciho prasku s vodou (pokud mate gel tak gelem) no a nechat pisobit ..pak hodit do pracky a vyprat …to je asi nejsednodissi nebo namocit udelat to same a pak opatrne kartackem ale nebude to mit takovy efekt jako pracka …:D…nenechavat prasek priliz dlouho nektere prasky mohou po delsi dobe znicit barvu a vlakna .....!!!

Další odpovědi
Pájo

Doporučuji i ostatním rady na čištění skvrn v tomto odkazu:
http://medicin­man.cz/?p=meto­dy/skvrny
(řadu z nich jsem osobně vyzkoušel a fungují bezvadně)
Doplňuji:
S kečupem si poradí jakýkoli enzymatický prášek (pro praní při nižších teplotách).

marci1

Vyprat enzymatickým práškem, ale pokud mohu poradit, mám dobré zkušenosti s voděodolným ubrusem , který vypadá jako textilní ( dá se běžně koupit ), ze kterého se dá tekutina, či skvrna krásně setřít. Používám ho hlavně při setkání příbuzných či přátel s dětmi.