rudkr

Jak odstranit Jar z pitné vody?

V naší vrtané a tedy dost hluboké studni na chatě (průměr vrtu 110mm) jsme byli nuceni na jaře nechat opravit čerpadlo. Prý pro lepší rozběhnutí čerpadla po opravě nalil do něj opravář před spuštěním do studny asi 1/2 litru trošku zředěného Jaru. Od té doby voda při čerpání vydatně pění a je cítit Jarem. I když jsme se snažili vodu čerpat co nejvíce, pokud jsme tam byli. Vytáhli jsme znovu čerpadlo a to bylo jakoby celé mastné, kluzké. Po tomto zákroku už voda tolik nepění, ale stále, zejména po čase, kdy na chatu dojedeme, je stále cítit. Je možné nějak vodu ve studni Jaru zbavit?

Odpovědi
mosoj

Počkat až se naředí. Nejlépe jednorázově vyčerpat. Jinak ale ???????

postcd

Složení Jaru:
5–15% aniontové povrchově aktivní látky, <5% neiontové povrchově aktivní látky, Benzisothiazo­linone, Phenoxyethanol, Parfémy, Geraniol, Limonene

možná se zeptat přímo výrobce saponátu a nebo chemika co se zabývá čištěním odpadních vod