leporela22

jak odstoupit od smlouvy z vodafonu

Dobrý den sjednal jsem si modem od vodafonu v kopnceptu na internetu psali bez omezení jen rychlostí 4 Mbit/s jenže jak jsem brzo zjistil na stahování koukání na youtube prostě streamování je limit 30 GB měli to schovaný ve smlouvě jenže to mě nestačí ani náhodou ještě splácim modem po 100kč měsíčně podobu 2 let dali mi to automaticky a já se toho tet chci zbavit nejde to nějak splatit a zaplatit nějaké penále za zrušení služby ?
Máte někdo s tímto zkušenosti
Doplňuji:
No jo mě to teda nestačí a jelikož bydlím v nájmu tak tohle jediné padlo v úvahu
A jak tam maj napsané od půlnoci do 6 bez limitů tak to mi je k hovnu.

Nejlepší odpověď
Vodafone

Dobrý den,
podle uvedených informací jde o službu Připojení bez kabelu, u které uplatňujeme tzv. řízení datového provozu. Jak přesně funguje, uvádíme v podmínkách služby na http://www.vo­dafone.cz/pod­minky/podminky-doplnkovych-sluzeb/podminky-sluzby-pripojeni-bez-kabelu/.
Obecně platí, že od smlouvy můžete odstoupit do 30 dnů bez jakýchkoliv sankcí. Pokud už službu využíváte delší dobu, můžete podat výpověď smlouvy prostřednictvím formuláře, který najdete na http://www.vo­dafone.cz/_sys_/Fi­leStorage/dow­nload/1/647/vy­poved_msl_c.pdf. V tomto případě vám doúčtujeme odškodnění ve výši pětiny zbývajícího závazku a poměrnou část za poskytnuté zvýhodnění na datové zařízení.
Martina

Další odpovědi
zzzlatokopka

Mám ten samý problém, jsou to podvodníci:-(((

Také mám internet bez jakýchkoli limitů a o limitu na stahování jsem se dozvěděla dodatečně. Osobně zvažuji podání stížností na ČOI a také na ČTU

Já ve smlouvě nic o limitu nemám.

To ti zruší jen pokud jim dolatíš modem a dáš i několik splátek, jinak ne:-((

Pokud je něco „bez jakýchkoliv limitů“ tak tam limit být nemůže.
Doplňuji:
Já si ho pořidila v době, kdy byl reklamován, bez jakýchkoli limitů, pak reklamu raději změnili.

Já smlouvu rušit nehodlám, snažím se je přinutit k dodržení smlouvy „bez jakýchkoliv limitů“

gecco

Pokud jsi smlouvu uzavřel před méně, než 14 dny, můžeš ji vypovědě+t bez jakýchkoli sankcí – http://www.use­treno.cz/jak-na-vypoved-smlouvy-u-mobilniho-operatora/ – buďto výpověď pošli doporučeně s dodejkou a nebo ji osobně dones Vodafone a nech si převzetí podepsat na kopii…
Pokud už je to dýl, můžeš smlouvu i na dobu určitou také vypovědět, ale už musíš počítat se sankcemi ve výši až 20 % zbývajících nasmlouvaných plateb (paušál + pronájem). A – samozřejmě, i v tomto případě musíš podat výpověď písemně, výpovědní lhůta je 30 dnů.
A jestliže se rozhodneš smlouvu dodržet a ukončit ji až za ony 2 roky – nezapomeň, že smlouva obsahuje (téměř jistě) klauzuli o automatickém prodloužení a tedy musíš dostatečně včas toto automatické prodloužení odmítnout (opět písemně).

zzzlatokopka

Martino, tak proč jste miulý rok uváděli v raklamě „bez jakýchkoliv limitů“??? Taď už to neuvádíte. To není klamání spotřebitele? Eště aby vámm za to zákazník platil odškodné, tady máte odškodnit vy zákazníky, pač to klamavá reklama je!!!