gnr54

Jak odstoupit od smlouvy?

Moje kamarádka je v I.D.(58)se nechala ukecat že bude od 11.1.2011dělat v obchodním zastoupení zástupce pro Autofin waranty Limited,aby si vyděla nějaké peníze.Na schůzce to prý vypadalo jednoduše.Prý ale musí sehnat další klienty za kterého by dostala 10tis.a půl roku za ní budou platit na investičním spoření 3000kč.Poté když sežene klienty,tak to budou platit za ní.Při podpisu se jí ptala jejich úřednice na její zdravotní stav,ale než stačila říct že je nemocná a proto je v I.D.tak tam úřednice rychle napsala do kolonky povolání, její předešlé povolání POHOSTINSTVÍ a zdravotní stav DOBRÝ.Chtěla by tuto činnost ukončit a odstoupit,protože to je nad její síly.Poradíte jí někdo jak?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Popisujete zde co kdo a jak, ale bohužel to na odpověď nestačí, jelikož bez znalosti podmínek pro odstoupení od smlouvy, které jsou jistě ve smlouvě uvedené nelze jednoznačně odpovědět.
Je možné, že odstoupit by šlo podáním výpovědi, ale mohou zde být i nějaké snkce apod. Chce to prostudovat smlouvu-nejlépe nějakým právníkem a poté postupovat dál.

Další odpovědi
ReHu

Vzhledem k tomu, že neznáme znění podepsané smlouvy těžko radit.
A podle toho co píšete, je to pořádný letadlo.
Peníze za sehnání lidí, kteří budou platit.
To se jí zdá seriozní vůči lidem?