Dars

Jak odstoupit od nájemní smlouvy na hodinu?

Dobrý den, pronajmete si nebytové prostory za účelem zřízení provozovny. 30.5. zaplatíte provizi realitce, zaplatíte kauci majitelce, nájem + zálohu na služby. Nyní 3.6. chcete odstoupit od smlouvy. Smlouva byla sjednána na dobu určitou, v trvání dvou let. Majitelka vám nezvedá telefon, ani se nemůžete do provozovny dostat, klíče sice máte, ale prostor je zakódován. Ráda bych dostala zpět alespoň kauci a zálohu na služby.. Realitka se od situace distancuje. Co s tím? Když to shrnu – máte vše řádně zaplacené a nemůžete se dostat do pronajatých prostor a majitel nezvedá telefon. Chcete smlouvu zrušit po čtyřech dnech od podepsání. Jak budete postupovat?

Nejlepší odpověď
Drap

Podmínky odstoupení od smlouivy by měly být uvedeny ve smlouvě. Nutno postupovat v souladu s uzavřenou smlouvou.

Další odpovědi
anonym

Písemná výpověď, že pronajímatel neumožňuje řádně využívat prostory podle smlouvy a zaslat na adresu pronajímatel uvedenou ve smlouvě, doporučeně. bude to běh na delší trať. Zmínil bych se ve výpovědi, že se obrátím na soud. Pokud je pronajímatel soudný, tak to uzná. Určitě bych žádal i zpět veškeré zálohy.

pl4toon

A nemohlo se majitelce něco stát? Zkuste se nějak dostat ke kontaktu na její rodinu, třeba leží ve špitále.