KuByk002

Jak odsranit holuby z paraboly?

Na našem novém domě jsme si před pár měsíci pověsili parabolu, jenže téměř hned po instalaci, tam začali na konzol sedat holubi a vytrusovat, kdyby trus padal na zem pod parabolu, tak by to nebyl žádný velký problém, jenže holoubí trus padá také po stěně a silně jí znečištuje, ted to nějak 2× nevadí, protože ještě nemáme omítku, ale jak by se dala omítka tak by to vypadalo nehezky a kazilo to radost z nového domu.
Existuje tedy nějaký přípravek, který by je odpudil, například nějaká látka který by jim připomínala zápach dravce, či nějaké bodce na tu konzol aby tam nesedli nebo i nějaké jiné řešení?
Děkuji za rady 😉

Odpovědi
mosoj

Tak já používám na kuny lezoucí po rohu zdi a v závěrečné fázi po odpadu okapu pohybové čidko se zvukovou sirénkou. Něco podobného.
http://www.dstechnik­.cz/pir-alarm-se-sirenou-nastenny-alarm-pohybovy-alarm-na-dalkove-ovladani-1654.html
Čidlo mám umístěné po římsou aby na něj nepršelo a tak aby nemohlo reagovat na jiný pohyb a hlídalo je kus okapu ( v tvém případě by to byla parabola). Pokud je v hlídané časti nějaký pohyb siréna začne houkat ( není to nic silného) a kunu vyplaší. Sirénka po krátké době činnosti se zase sama vypne.
Doplňuji:
Používám konkrétně tento. Baterie vydrží klidně i celý rok. Záleží kolikrát to bude houkat.
http://domovni-alarmy.heureka­.cz/dverni-alarm-hlasic-pohybu-kanlux-rolo-jq-l/

baghira

http://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/fo­tocache/bigorig/hro­ty-proti-holubum-v.jpg
Hroty jsou klasické a osvědčené řešení, na rozdíl od plašičů mají tu výhodu, že jsou tiché :) kromě toho si myslím, že holubi jsou mimořádně hloupí ptáci a na sirénku by si zvykli (i když se dají sehnat i s nahrávkou hlasů dravců)

honza19hk

brokovnici nebo malorážku ale musíš dobře mířit. U nás se to řeší brokovnicí,co mě otravuje to zastřelím.

quentos

ten překlep je úžasně tématickej :{)))>