mirekborek

Jak odrootovat android bez poškození?

Když si rootnu systém android (Získam plnou moc nad mobilem) a pak už ten root nebudu chtít dá se mobil odrootovat aby se vrátil do původní pozice a nic s ním nebylo jako kdybych ho nerootnul?

Odpovědi
Mravenec

Hovořit o tom je proti kodexu, jelikož tzv. root mobilu je trestný čin. 😉

A odrootovat ? To netuším, protože si nezahrávám. 😁

cochee

Každý mobil/tablet se rootuje jiným způsobem, protože tento proces je založen na tom, že nějaký machr najde v Androidu chybu, která ten root umožní. Z toho plyne, že existují mob./tab., které v tomto okamžiku rootnout není možné, ještě to nikdo nevymyslel. A taky z toho plyne, že neexistuje univerzální metoda na un-root (odrootování). Musíš se pohrabat ve specializovaných fórech (většinou cizojazyčných) a najít si un-root metodu přesně pro svůj přístroj.
PS Ve Zdroji máš odkaz na univerzální metodu doplněnou obrázky, můžeš to zkusit. U mého tabletu třeba nepomohla.

Zdroj: http://wikihow­.com/Unroot-Android

cochee

Mravenec: Doložíš své tvrzení o trestném činu odkazem na relevantní paragraf TZ? 😐 (Smajlík napovídá, že se tvářím přísně, protože to tvrzení je na loket.)

Dochy

Mravenec: Co blbnes?